دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
امروز یکی از مهمترین مسائل ما، مبارزه با فساد است فساد، به "اقدام و عمل به هنگام" نیاز دارد، نه "شعار و حرف" مقام معظم رهبری
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > فعالیت 148 کارشناس در قالب 18 تیم بازرسی بهداشت محیط در همدان


  چاپ        ارسال به دوست

18 تیم بازرسی بهداشت محیط در همدان در برنامه سلامت نوروزی

فعالیت 148 کارشناس در قالب 18 تیم بازرسی بهداشت محیط در همدان


فعالیت 148 کارشناس در قالب 18 تیم بازرسی بهداشت محیط در همدان

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفهای دانشگاه از فعالیت 148 نفر از کارشناسان در قالب 18 تیم بازرسی بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وبدا در همدان، مهندس حسینعلی نوروزی اظهار کرد: برنامه سلامت نوروزی پیروی ابلاغ دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاههای علوم پزشکی از اول اسفندماه به مدت 45 روز شروع شده و تا 15 فروردین 96 ادامه دارد.

وی افزود: در این طرح 18 تیم بازرسی بهداشت محیط از ساعت هشت صبح تا ساعت هشت شب در سطح استان و در 9 شهرستان موضوع نظارتهای بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی را انجام میدهند.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفهای دانشگاه گفت: حدود 148 نفر از کارشناسان در این برنامه در قالب 18 تیم فعالیت دارند ضمن اینکه شبها در چهار شهرستان بزرگ هم تیمهای شبانه از ساعت 20 به بعد تا پاسی از شب نظارتهای بهداشتی را انجام میدهند.

وی اضافه کرد: در این برنامه 15 عنوان مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به عنوان اماکن حساس تعریف شد که حداقل سه بار در طول 45 بازدید میشود.

مهندس نوروزی یادآور شد: اماکن اقامتی و پذیرایی مسیر راهی حداقل چهار بار در طول برنامه پایش میشوند سایر اماکن غیر حساس نیز حداقل یک بار پوشش داده میشود.

وی گفت: کنترل بهداشت فردی و مواد غذایی و بهداشت ابزار و تجهیزات کار از اولویتها محسوب میشود همچنین موضوع آب مصرفی در این امکان و در مناطق شهری و روستایی از دیگر موارد مورد توجه در این برنامه است.

به گفته رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه ای استان همدان، عملکرد بازرسان آخر وقت و به شکل روزانه دریافت میشود و گزارش پنج روز یک بار گزارش به وزارت بهداشت منعکس میشود.

وی با بیان اینکه برنامه انکال از ساعت 20 تا هشت صبح انجام میشود گفت: در هر شهرستان یک کارشناس آنکال گزارشها و شکایتهای مردمی را دریافت میکنند و پیگیریها انجام میشود.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفهای دانشگاه افزود: سامانه 190 به صورت 24 ساعته و رایگان گزارشها، تخلفات و شکایتهای بهداشتی را به سامانه اطلاع دهند تا با انتقال بازرس به منطقه و بررسی موضوع، نتیجه در سامانه گزارش شود.

وی از برگزاری یک جلسه هماهنگی با مراکز بهداشت شهرستانها و استانها برای هماهنگیهای درونسازمانی خبر داد و گفت: نشستهایی هماهنگی با نمایندگان سازمان صنعت معدن و تجارت، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و اتحادیههای حساس، شرکت نمایشگاههای بینالمللی استان همدان با هدف تشکیل تیمهای بازرسی مشترک تشکیل میشود.

مهندس نوروزی از اجرای مانور کشوری و رژه خیابانی ستاد فوریتهای سلامت محیط همزمان با سراسر کشور در  15 فروردینماه خبر داد و گفت: هماهنگیهای لازم و اعلام فراخوان به پلیس راه و ادارههای مختلف ازجمله معاونت غذا و اداره، اداره اماکن نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی و دیگر مجموعه های مرتبط برای حضور تیمهای بازرسان انجام شده است.

وی از جمله تجهیزات جدید بازرسیان را شامل ph متر، شوریسنج، رطوبتسنج، دستگاه کنترل بار میکروبی سطوح و دستگاه کنترل کیفیت روغن عنوان کرد.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفهای دانشگاه خاطرنشان کرد: هماهنگیهای لازم برای برگزاری مناسب نمایشگاه عرضه مستقیم کالاها با تعامل مناسب شرکت نمایشگاه بینالمللی همدان و مرکز بهداشت انجام شده و به این منظور انوع مواد غذایی غیر مجاز به آنان ابلاغ شده است و در صورت بروز تخلف طبق قوانین برخورد و پرونده به مراجع قضایی ارسال میشود.

مهندس نوروزی یادآور شد: آموزش و اطلاعرسانی از طریق زیرنویس تلویزیونی، بنرهای طراحی شده در مبادی ورودی برای ارائه توصیههای بهداشتی در دستور کار است.

 


٠٧:٢٦ - 1395/12/11    /    شماره : ٤٦٩٦١    /    تعداد نمایش : ٨٢٨خروج
بازگشت

طراحي و اجرا : اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات  دانشگاه علوم پزشکی همدان

 Copyright © 2012 Hamedan University of Medical Scinces - All rights reserved