دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
امروز یکی از مهمترین مسائل ما، مبارزه با فساد است فساد، به "اقدام و عمل به هنگام" نیاز دارد، نه "شعار و حرف" مقام معظم رهبری
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اجرای طرح امداد نوروزی از 25 اسفند ماه جاری تا 15 فروردین ماه سال آینده


  چاپ        ارسال به دوست

۵۱ پایگاه اورژانس همدان برای امدادرسانی به مسافران نوروزی فعال می‌شود

اجرای طرح امداد نوروزی از 25 اسفند ماه جاری تا 15 فروردین ماه سال آینده

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه:

۵۱ پایگاه اورژانس همدان برای امدادرسانی به مسافران نوروزی فعال میشود

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌‍‌های پزشکی دانشگاه از فعالیت ۵۱ پایگاه شهری، جادهای و هوایی برای امدادرسانی به مسافران نوروزی در همدان خبر داد و گفت: ۳۵۰ نفر نیروی انسانی برای نوروز ۹۶ آماده خدمترسانی هستند.

به گزارش پایگاه خبری وبدا در همدان، دکتر حبیب معصومی با اشاره به اینکه طرح امداد نوروزی از 25 اسفند ماه جاری تا 15 فروردین ماه سال آینده اجرا میشود، اظهار کرد: 51 پایگاه شهری و جادهای و یک پایگاه هوایی برای امدادرسانی به مسافران نوروزی در استان همدان پیشبینی شده است.

وی با اشاره به اینکه 350 نفر نیروی انسانی شامل امدادگر، پزشک و پرستار برای خدمترسانی به مسافران در این پایگاهها مستقر هستند، افزود: 100 آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک آمبولانس اتاق عمل در استان همدان برای نوروز 96 آماده شده است.

دکتر معصومی بیان کرد: با هدف اجرای طرح امداد نوروزی یک بیمارستان مجهز صحرایی سیار با ظرفیت 30 تخت پیشبینی شده است تا در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌‍‌های پزشکی دانشگاه از فعال شدن 10 ایستگاه سلامت با هدف کاهش تلفات و مصدومان حوادث جادهای در ایام سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: در این ایستگاههای سلامت، داروها و خدمات اورژانسی به مسافران ارائه میشود و تست قند خون و فشار خون توسط نیروهای امدادی انجام میشود.

وی عنوان کرد: آمادگی لازم در حوزه بهداشت و درمان استان همدان برای ارائه خدمات به مسافران و شهروندان در ایام تعطیلات نوروز 96 ایجاد شده است.

دکتر معصومی افزود: در حوزه درمان بیمارستانهای اورژانسهای بیمارستانی برای پذیرش بیماران در آمادهباش قرار دارند و در حوزه بهداشت بر نحوه ارائه خدمات به مسافران توسط رستورانها و مراکز بین راهی نظارت میشود.

وی تصریح کرد: فعالیت گروه بهداشت محیط از ابتدای اسفندماه آغاز شده است و به صورت شبانهروزی به منظور تشدید نظارت بر مراکز عرضه، تولید و توزیع مواد غذایی اقدام میکنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌‍‌های پزشکی دانشگاه اظهار کرد: تمام واحدهای بهداشتی _ درمانی دانشگاه علوم پزشکی همدان، فهرست کشیک شبانهروزی در ایام تعطیلات نوروز را اعلام کردند که در زمان مقرر به اطلاع مسافران میرسد.

 

 


١٠:٠٥ - 1395/12/18    /    شماره : ٤٧١٦٧    /    تعداد نمایش : ٧٨٥خروج
بازگشت

طراحي و اجرا : اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات  دانشگاه علوم پزشکی همدان

 Copyright © 2012 Hamedan University of Medical Scinces - All rights reserved