پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
بهترین راه مبارزه با آمریکا،خدمت رسانی به مردم است . مقام معظم رهبری
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > آمادگی همه‌جانبه دانشگاه علوم پزشکی همدان برای ارائه خدمات در تعطیلات نوروزی


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس دانشگاه علوم پزشکی همدان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی خبر داد

آمادگی همه‌جانبه دانشگاه علوم پزشکی همدان برای ارائه خدمات در تعطیلات نوروزی

رئيس دانشگاه علوم پزشکی همدان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی خبر داد

آمادگی همهجانبه دانشگاه علوم پزشکی همدان برای ارائه خدمات در تعطیلات نوروزی

رئيس دانشگاه علوم پزشكی همدان از آمادگی همهجانبه دانشگاه علوم پزشکی همدان برای ارائه خدمات در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وبدا در همدان، دکتر سیدحبیباله موسویبهار در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان همدان اظهار کرد: نظام ارجاع خدمات پزشکی نیازمند فرهنگسازی در بین مردم است چراکه اجرای آن برخلاف تصور قانونگزاران در سالهای اول منجر به رضایت مردم نمیشود.

وی با بیان اینکه طبق قانون پزشک در قالب این برنامه 15 درصد حق ارجاع دارد گفت: مردمی که سالیان سال به روال پیشین عادت داشتند در ابتدا مقاومت خواهند کرد اما با حمایت فرهنگی از نظام ارجاع خدمات پزشکی شاهد ساماندهی مراجعات مردم به پزشکان و متخصصان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان یادآور شد: نظام ارجاع خدمات پزشکی دستاوردهایی بسیاری در حوزه سلامت و صرفهجویی وقت و مسائل مالی دارد که انتظار میرود از طریق رسانهها به خوبی تبیین شود.

وی در ادامه ضمن اینکه از فرمانداران شهرستانها درخواست موضوع ایجاد پد بالگرد را پیگیری کنند یادآور شد: بالگرد فوریتهای پزشکی هماکنون در پایگاه هوایی مرکز آموزشی درمانی بعثت ایجاد شده و با بهرهگیری از نیروهای هوانیروز خدمترسانی میکنند.

دکتر موسویبهار افزود: در برخی از شهرستانها از جمله کبودراهنگ به دلیل پهناور بودن شهرستان امکان وجود پدهای بالگرد بیشتر هم وجود دارد و در مقاطع مختلف از جمله حضور مقامات مختلف میتواند استفاده شود.

وی در خصوص تعطیلات نوروز پیش رو به وظایف خطیر حوزههای مختلف از جمله پلیس راهور، نیروی انتظامی، ادارات کنترلکننده راه و راهسازی و فوریتهای پزشکی اشاره کرد و گفت: تا پایان دیماه میزان حوادث جادهای 16 درصد کاهش داشته است که انتظار میرود در ایام نوروز از سرعت و سبقت غیرمجاز جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از راهاندازی اورژانس دندانپزشکی در مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان خبر داد و اظهار کرد: اورژانس دندانپزشکی صبحها در تمام شهرستانها فعال است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با مدیریت مناسب مشکل خاصی در حوزه سلامت وجود ندارد اظهار کرد: دولت با برنامهریزی مناسب اجازه نداد کمبودهای موجود در این بخش به حوزههای محیطی برسد.

دکتر موسویبهار گفت:‌ انتظار میرود همه سازمانها و نهادها به دلیل اهمیت موضوع سلامت برای مردم به این حوزه بیش از پیش کمک کنند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گزارشی از روند پیگیری کارگروه قبلی ارائه کرد و گفت: آموزش عمومی در اولویت قرار گرفت همچنین فهرستی از وظایف دستگاهها و سازمانها و ادارات در خصوص برنامههای ویژه سلامت مرتبط با بسته خدمات سلامت کارکنان دولت ارسال شد.

دکتر عشوندی با بیان اینکه بسته خدمات سلامت کارکنان دولت در همه سازمانها در حال اجراست افزود: مشاوره نظارت و پشتیبانی لازم بر اجرای بسته خدمات سلامت کارکنان دولت انجام میشود.

وی اظهار کرد: تعیین تکلیف مشکلات ترافیک پمپ بنزین چهارراه پژوهش و تشکیل کمیتهای برای این منظور از مصوبات جلسه قبل بود که در نهایت از طریق شرکت پخش فرآوردههای نفتی به جایگاهدار اعلام شده باید اقدامات قانونی در این موضوع انجام شود.

وی گفت: اعلام شاخصهای 69 گانه عدالت در سلامت نیز به تفکیک شهرستانها به منظور ارتقای سلامت و کاهش نابرابریها توسط مراکز بهداشت شهرستانها انجام شده است.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گزارشی از جمعبندی اجرای پایش محصولات کشارزی در شش ماهه اول سال ۹۷ و آمار مقایسه ای هم با سال ۹۶ ارائه کرد و توضیحاتی در مورد اهداف وزارت در خصوص برچسب‍‌‌گذاری رنگی شامل کاهش عوامل خطر و بار بیماریها بیان کرد.

دکتر ایرج خدادادی،آگاه سازی مردم در مورد برچسب گذاری رنگی محصولات غذایی را مهم دانست و گفت: همدان به عنوان دبیرخانه کشوری این طرح ملی انتخاب شده و برنامههای آموزشی در سراسر کشور انجام شده است.

دکتر بهرامی سرپرست مدیریت امور بیماریها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه نیز اظهار کرد که برای نظام ارجاع مشکلاتی دارد که نیازمند حمایت فرمانداران شهرستانهای مختلف است.

 

 

 


٠٩:٤٧ - 1397/12/15    /    شماره : ٩٢٦١٥    /    تعداد نمایش : ٤١٢خروج
بازگشت

طراحي و اجرا : اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات  دانشگاه علوم پزشکی همدان

 Copyright © 2012 Hamedan University of Medical Scinces - All rights reserved